Aug 262014
 

2014.gada 12. – 14. septembrī Lietuvā notiks pieci vienā:

1. 4×4 NEZ Championship 2014 3. posms,

2. 2014. gada Lietuvas atklātais čempionāts bezceļu sportā,

3. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4. posms,

4. Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 4.posms,

5. Lietuvas kausa izcīņa bezceļu sportā 2. posms (Lietuvas Dubļu Ērgļi).

pieteikšanās

DSC_0939

Katrā ziņā ar atbilstošu auto, labu ekipāžu un piemērotu noskaņojumu ir iespējams gūt sasniegumus vismaz 3 kategorijās. Šis varētu būt izaicinājums.

Kā ierasts Lietuvā – bezceļu svētki ir svētki konkrētajai pašvaldībai, iedzīvotājiem, skatītājiem un arī sportistiem. Šo sajūtu apliecina arī svinīga sacensību atklāšana ar Šveinčionys  mēra, kurš ir arī Organizatoru komitejas priekšsēdētājs, uzrunu un 4×4 tehnikas parādi pilsētā.

Lietuvā viss sāksies jau piektdien, Sariai, plkst. 13.30 ar administratīvo komisiju, tad tehniskā komisija – katrā ziņā oficiālā lietu kārtība nav mainījusies. Organizators šogad sola  6 speciālos posmus, no kuriem pirmais, Prologs, plānots jau piektdien, 12. augustā, plkst. 18.15. Pēdējos gados Lietuvas gonka ir bijusi interesanta un katru reizi ir bijis kāds pārsteigums. Lielākais izaicinājums pēdējā laikā, iespējams, ir bijusi nakts leģenda, kur visu glābj frāze „Mieru, tikai mieru. Sākam no vietas, kuru spējām atpazīt” – un tā vairāk, kā vienu reizi :). Šogad organizators veidos labāko Speciālo posmu izlasi pēdējo 4 gadu laikā un no tiem tad arī tiks veidota sacensību programma. Apļi būs, Leģenda arī būs, taču dienas gaismā. TR1 sportistiem tiek solīta tiešām braucama trase – atliek vien sarunāt ar Mammu Dabu, lai tik ļoti nelej :). Segums nu ļoti dažāds – purvs, māli, kūdra, mazie meža celiņi – off road klasika. Vēl viena ziņa – arī Lietuvā ir Dubļu ērglis – tikai viņiem tas tiek saukts kā TR33 – analogs mūsu Mazajiem Ērgļiem, TR34 – Lielajiem Ērgļiem – konkurence garantēta.

Pirms Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4. posma Lietuvā kopvērtējuma tabulā TR1 klasē pirmie ir Aigars Ragovskis ar stūrmaņiem Aivi Japinu, Oskaru Strēlnieku un Dmitriju Savicki. Ar teorētisku un praktisku iespēju veikt korekcijas tabulā aiz viņiem otrajā vietā atrodas Viktors Pahomovs ar stūrmani Viesturu Tučinu. Piedaloties vien Rugāju posmā, trešo vietu sev ir nodrošinājuši Viktor  Stolyarchuk ar stūrmani Maksim Kamyshov, kuriem ir izredzes gada kopvērtējumā nokļūt uz goda pjadestāla arī Latvijas atklātajā Trofi reidu čempionātā.

Savukārt 4×4 NEZ Championship izcīņā TR1 klasē situācija mazliet atšķirīga – šeit līderi ir Viktor  Stolyarchuk ar stūrmani Maksim Kamyshov, aiz sevis atstājot Dzintaru Urniežu, Induli Pakalnīti un Jāni Kancānu – viņi otrie. Latvijas čempionāta līderi Aigars Ragovskis ar stūrmaņiem Aivi Japinu, Oskaru Strēlnieku un Dmitriju Savicki – vien trešie.

TR3 klasē, kur ieskaite šogad ir bijusi tikai vienā posmā, pirmie ir Ivan Shihotarov ar stūrmani Evgenij Sahvoruk. Otrajā pozīcijā Vilnis Zeiza ar Artūru Melni. Trešo vietu pagaidām ieņem Armands Apsītis ar Agni Asmi. Identiska situācija TR3 klasē ir 4×4 NEZ Championship izcīņā.

DSC_0218

ATV braucēji Kārlis Svārups ar Eduardu Grāvīti kopvērtējuma līderi. Viņiem cieši seko – Normunds Bačinskis ar Rihardu Ennīti – otrie, aiz sevis atstājot Andey Mironchik un Alexey Tuzov.

Taču ATV 4×4 NEZ Championship izcīņā situācija atšķirīga, līderus pamainot vietām – pirmie Andey Mironchik un Alexey Tuzov, otrajā pozīcijā Normunds Bačinskis ar Rihardu Ennīti, savukārt trešie – Latvijas čempionāta līderi Kārlis Svārups ar Eduardu Grāvīti.

Tūrisma kausa izcīņā līderu gods nemainīgi paliek pie Freibergu dinastijas – ir neliela cerība, ka pašiem paliks mazliet garlaicīgi un Intu nākamgad būs iespēja redzēt kādā no sporta klasēm :). Otrajā vietā – tik pat rūdīts bezceļu braucējs, kā  līderis – Arnis Pušs ar komandas biedriem Alvi Reinšmitu, Edmundu Melveri un Edvardu Ošupu. Trešo vietu šobrīd ieņem Artūrs Kuncis ar stūrmaņiem Oskaru Žvaginu, Aināru Nagli un Kristapu Jāni Kunci.

Mazā Dubļu Ērgļa stabili līderi ir Vadims Seleckis ar stūrmani Sanitu Selecku, otrajā vietā noturot Ēvaldu Madernieku ar palīgiem Igoru Ļeonoviču un Jāni Vētru. Trešajā vietā – Nikolajs Stepanovs ar komandas biedriem Aļģi Pekunu un Māri Olehnoviču.

Lielajā Dubļu Ērglī favorīti ir Ģirts Gailītis ar Edgaru Miķelsonu, aiz sevis atstājot Kārli Birznieku un Valdi Ločmeli. Trešie kopvērtējumā Ivans Bergmanis ar līdzbraucējiem Mārtiņu Jēkabsonu un Juri Stonku.

Godātie Latvijas sportisti, tūristi, ērgļi, ATV braucēji, radi, draugi, vecāki, bērni un vienkārši dubļu mīlētāji! Esat laipni aicināti uz bezceļa svētkiem Lietuvā līdzi just, atbalstīt, uzmundrināt, ar siltu tēju pabarot savējos.

 

 

 

  13 Responses to “Gladiatoriai 4×4”

 1. Kur var atrast informāciju kad, kur un cikos jābūt ērgļiem?

 2. Rītdiena bija vakar,kur lai meklē precīzāko informāciju par ērgļiem?

 3. Paskatoties uz pieteikušos dalībnieku proporciju pa valstīm, varu secināt, ka Lietuvā šis sporta veids sāk izmirt 🙂 vai arī šis pasākums ir maznozīmīgs 😀 letiņi ir vairāk kā par citām valstīm kopā pieteikušos skaits 🙂 Vai tiešām šādi posmi jātaisa tik tālu no mūsu valsts robežām, ja lielākais dalībnieku skaits ir no mūsu valsts??

  • Nav probzu, taisi augšā posmu LV, domāju, ka Trofi komisija tikai priecāsies, ja būs jauns sacensību posma organizators.

  • Trofi komisija ar prieku sagaidīs jaunus organizatorus, tikšanās ar organizatoriem notiks septembra beigās, info jau tuvākajā laikā trofi.lv

 4. Vēlējos pateikties tiesnešiem par “objektīvo” darbu sacensību “Gladiatoriai 4×4” vērtēšanā. Tā tik turpināt un es esmu pārliecināts, ka šāds darbs nesīs augļus un aktīvo sportistu rindas tiks retinātas.

  • Pilnīgi piekrītu..attieksme, organizatoriskie jautājumi un punktualitāte…Īsāk sakot–NENORMĀLS BARDAKS!! Un trase-pilnīgs mēsls!
   Ieteikums Krišjānim- varbūt mācamies no Igauņu kolēģu veiksmes piemēra un uzlabojam sacensību organizatorisko kvalitāti vismaz Latvijā- veidojot organizatoru konkursu par labāk noorganizēto pasākumu?! Nepazaudēsim dalībniekus un piesaistīsim jaunus!!

 5. Kad un kur var redzeet rezultaatus?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)