Aug 252015
 

Rezultāti – tūrima kauss, Lagales kauss, Canam Trophy

Kopvērtējums – saite

Nedēļas nogalē Rugājos Latvijas trofi reidu tūrisma kausa izcīņas dalībnieki aizvadīja šīs sezonas priekšpēdējo posmu, bet Latgales kausa izcīņas dalībniekiem un  CanAm Trophy Latvia 2015 noslēdzās sezona. Īsti nav noskaidrots, kā bija vairāk Rugājos – putekļu vai dubļu, taču Rugāju viltīgo dubli putekļu mākonī ir vēl grūtāk novērtēt un attiecīgi dažas ekipāžas pamanījās norakties tā, ka pašu spēkiem no zampas izkļūt nevarēja. Un šeit klasi rādīja Suzuki Jimny, „izceļot” Mercedes G klases auto – iespējams, ka braukt ātrāk var ar G kasi, bet palīdzības sniegšanai piemērotāks ir Jimny. Dalībniekiem šī gonka nebija viegla un ekipāžas vienu pēc otras piemeklēja dažādas ķibeles – sabeigti amortizatori (kas dažu labu dalībnieku noveda līdz jūras slimībai), nolauzti riteņa balsti, kas tika metināti „lauka apstākļos”, izbeigusies motora dzesēšanas uzparikte, kā arī karstas ekipāžas dalībnieku vārdu apmaiņas par kontrolpunkta ņemšanu vai neņemšanu – šis viss dubļu mīlētājus vienoja Rugājos. Sacensības bija ļoti interesantas un aizraujošas. Interesantāku šo pasākumu darīja tas, ka ekipāžām mazliet palauzot galvu un izvēloties gudrāko stratēģiju, bija iespēja tikt pie īpašiem bonusa punktiem, kurus paņemot, varēja samazināt kopējo trasē pavadīto laiku un pamainīt rezultātu. Savukārt Latgales kausa un CanAm trofi noslēdzošais bijis arī apmeklētākais posms šosezon.

Kādi rezultāti? Pārsteidzoši!!!

DSC_1777 DSC_1774  DSC_1770 DSC_1769

Tūrisma kausa izcīņā Rugājos uzvaras laurus plūca Inta Freiberga ekipāža (stūrmaņos šoreiz Endžela Freiberga, Aldis Beķeris un Jurģis Vilcāns)  – precīzi par vienu kontrolpunktu vairāk paņēmuši, kā sīvākie šo sacensību konkurenti un otrās vietas ieguvēji –  Jānis Siliņš ar stūrmani Māri Priednieku. Trešajā vietā Arnis Pušs ar stūrmaņiem Inesi Cirīti un Edmundu Melveri. Kādas izmaiņas šie rezultāti ir viesuši kopvērtējumā? Pirmajā vietā joprojām Arnis Pušs ar komandu – par 34 punktiem apsteidzot sekotājus. Otrajā vietā ar vienādu punktu skaitu šobrīd ir Surens Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Artjomu Peku, kā arī Inta Freiberga ekipāža. No goda pjadestāla vien par 37 punktiem atpaliek Edvīns Vansovičs ar Gati Vidiņu un viņi šobrīd 4. vietā. Jānis Siliņš ar stūrmaņiem Māri Priednieku un Armandu Bilavu pagaidām 5. vietā, taču vēl priekšā sezonas pēdējā cīņa Ērgļos, kur tiek prognozēti brīnumi.

CanAm Trophy Latvia 2015 braucējiem šī bija pēdējā sezonas cīņa ar raksturu. Rugājos sporta klasē ļoti pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja Igaunijas braucējs Hendrik Laur, abos braucienos summā nobraucot 25 apļus. Tuvākais sekotājs un otrās vietas ieguvējs Armands Ziemelis veica 19 apļus, taču ar labāku rezultātu, kā Lietuvas pārstāvis Daividas Rudokas kurš izcīnīja 3. vietu. Sestdienas pievakarē arī tapa zināmi šīs sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. Sezonas labākais CanAm Trophy Latvia 2015 sporta klasē ir Sandis Putniņš – Rugājos izcīnītā 4. vieta bija nepieciešamais minimums, lai nodrošinātu sev līdera godu. Otrais – Kārlis Svārups – Rugājos iegūtā 9. vieta liedza saglabāt līdera pozīciju kopvērtējumā. Trešajā vietā – Andis Sarkans.

Hobija klasē Rugājos veicot pilnus 36 apļus uzvarēja Gunārs Bucenieks, aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Edgaru Kovalu ar precīzi tikpat veiktiem apļiem, taču  ilgākā laikā. Trešais Andris Šalaginovs ar 32 veiktiem apļiem. Kopvērtējumā pēc pēdējiem finišiem uzvarētājs ir Andris Šalaginovs. Otrajā vietā Stefans Borozkins. Izcīnītā 2. vieta Rugājos  trešo vietu kopvērtējumā

nodrošināja Edgaram Kovalam.

Latgales kausa 2015 Ērgļi veica savu pēdējo šīs sezonas lidojumu. „Mazo” klasē Rugājos nepārspēti palika igauņi Toomas Land un Karlis Land – divos braucienos 41 veikts aplis!!!  Arī otrā vieta Igaunijas ekipāžai Tonu Zeiger un Raul Lukkk – 35 apļi veikti, taču ar labāku laika rezultātu, kā 3. vietas ieguvējiem ar identisku apļu skaitu – Vadimam Seleckim un Sanitai Seleckai. Kopvērtējums lidotājiem šāds – pirmajā vietā jau kopš sezonas sākuma neatlaidīgā Igaunijas ekipāža Toomas Land un Karlis Land. Vadimam Seleckim ar Sanitu Selecku šajā sezonā otrie. Trešo vietu sezonas kopvērtējumā ir izcīnījuši Kristaps Raipals ar palīgiem Kārli Dauškanu un Edgaru Rēdeli no APE Team.

„Lielo” klasē Rugājos krietni paplosījās APE Team ekipāža Ģirts Gailītis un Edgars Miķelsons – veikti 25 pilni apļi un 1. vieta. Tuvākie sekotāji un 2. vietas ieguvēji Andris Ozišs ar Sergeju Beļakovu veica vien 15 apļus, taču ar labāku laika rezultātu, kā 3. vietas ieguvēji Ivans Bergmanis ar palīgu Nikolaju Maistroviču, kuri šoreiz trešie. Pateicoties fantastiskajam sniegumam Rugājos, kopvērtējumā uzvaras laurus plūc  Ģirts Gailītis ar Edgaru Miķelsonu, APE Team ekipāža. Līderu komandas biedri Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš tomēr sezonas otrie labākie, aiz sevis trešajā vietā atstājot Kārlis Birznieku ar Valdi Ločmeli, kuri Rugājos izcīnīja 4. vietu.

Atlikušas vien sezonas pēdējās sacensības Tūrisma kausa izcīņā, kas norisināsies 19.septembrī Ērgļos!!! Vai tā ir nejauša sakritība, ka šīs sacensības tiek dēvētas par „Ērgļu pārsteigumu”?

 

  3 Responses to “Noslēgušās sacensības RUGĀJI TROPHY 2015 V2.”

  1. Ja posmā nav ieskaites,tad kopvērtējumā ir ieskaites punkti par attiecīgo posmu ???

  2. Ja posmā NAV ieskaitēs,tad kopvērtējumā IR ieskaitē ?????

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)