Jul 262015
 

Noslēdzies kārtējais Latvijas  Trofi reidu tūrisma kausa posms Signāls EM Luksti Trophy 2015

Rezultāti – Tūrisma kauss, Latgales kauss

Vakar atpūtas bāzē Luksti norisinājās Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 4. posms, Latgales kausa 2015 izcīņas 3. posms un CanAm Trophy Latvia 2015 3. posms – sezonas teju pēdējie starti un finiši. Kamēr sportisti jau piemēra ancukus jubilejas sezonas noslēguma pasākumam, tikmēr citi dubļu entuziasti ar raksturu turpina cīnīties.

Vērojot izmaiņas Tūrisma kausa dalībnieku sarakstā, neviļus rodas jautājums – un kurš būs nākamais? Jo… Izrādās, ka Armandam Apsītim nepietiek ar to, ka viņš veiksmīgi sācis arī nodarboties ar veikbordu, viņam arī ir jāpiedalās Tūrisma kausa izcīņā. Cikkārtējs Latvijas un NEZ čempions viņš ir Trofi reidu Open klasē – tas pat vairs nav svarīgi… Taču varbūt tas ir bezceļu burvja Edvīna Bauera nopelns? Vai varbūt tas ir saistīts ar Trapenes un Lukstu vēsturisko nozīmi Latvijas Trofi reidu attīstībā – šeit ir norisinājies pirmais Baltijas kausa posms, vairākkārt Luksti ir uzņēmuši viesos 4×4 NEZ championship sportistus un līdzjutējus, ir bijuši saimnieki vairākkārtējiem Latvijas Trofi reidu čempionāta un Latvijas Rallijreida čempionāta posmiem, šeit ir filmēts viens no dubļu apetīti rosinošākajiem video “Trapenes purvi” – saite

Kādas izmaiņas rezultātu tabulās ir ieviesušās pēc Signāls EM Luksti Trophy 2015?

IMG_7293

Tūrisma kausa izcīņā Lukstos uzvarēja Ints Freibergs ar palīgiem Intu Marcinkēviču un Rūdi Marcinkēviču – šoreiz meitenēm laikam bija kas cits ieplānots – nu piemēram Prāta Vētras koncerts ☺. Tas, ka Ints ir ar raksturu – sen bija skaidrs – lūk arī uzskatāms pierādījums. Taču jaunāko paaudžu apmācīšanas tradīcijas šajā ekipāžā tiek saglabātas… Otrie – Artūrs Kuncis, Oskars Žvagins, Ainārs Naglis un Kristaps Jānis Kuncis. Trešie – Jānis Siliņš ar stūrmani Māri Priednieku. Kādas korekcijas ir notikušas Tūrisma kausa izcīņas kopvērtējumā? Tabula vēsta, ka atlikušie 2 posmi būs aizraujoši un spraigi – katras ekipāžas uzvara vai zaudējums secību noteikti mainīs. Pēc finišiem Lukstos Šodien pirmajā vietā ir Arnis Pušs ar stūrmaņiem Alvi Reinšmitu, Edmundu Melveri un Edvardu Ošupu – Lukstos izcīnītā 4. vieta ļauj viņiem līdz nākamajām sacensībām pagozēties līderu statusā. Otrie – Edvīns Vansovičs ar stūrmani Gati Vidiņu – 5. vieta Lukstos (ekipāžas sastāvs papildinās ar Lolitu Vansoviču) ir ļāvusi pakāpties par vienu soli augstāk. Surens Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Artjomu Peku Lukstos izcīnīja 10. vietu un tas viņus ir kopvērtējumā no līderu pozīcijas ir aizvirzījis uz trešo vietu. Taču turpat viena soļa attālumā no pjadestāla jau atrodas Ints Freibergs ar komandu – 38 punkti 2 sacensības līdz sezonas noslēgumam šai ekipāžai tiešām ir tikai viens solis. Šāds izkārtojums nozīmē spraigu cīņu un ar nepacietību tiek gaidīts nākamais posms Rugājos.

CanAm Trophy Latvia 2015 braucējiem šī bija pirmspēdējā šīs sezonas cīņa. Lukstos ATV sporta klasē uzvarēja Ryszard Ubysz – kaimiņu lietuviešu pārstāvis. Otrajā vietā Ainārs Plaučs, aiz sevis atstājot Sandi Putniņu. Kopvērtējumā joprojām sezonas labākais ir Kārlis Svārups, taču vairs ne tik ļoti pārliecinoši, kā pirms Lukstiem.  Otrais – ar teorētiskām un nu jau arī praktiskām iespējām veikt korekcijas goda pjadestāla izkārtojumā – Sandis Putniņš. Trešajā vietā –Eduards Grāvītis. Ļoti tuvu kopvērtējuma pjadestālam atrodas Andis Sarkans – viņš no 3. vietas atpaliek vien par 4 punktiem. Hobija klasē Lukstos veiksmīgāks par konkurentiem bija Atis Liepiņš – viņš pirmais. Otrajā vietā Stefans Borozkins, aiz sevis atstājot sezonas līderi Andri Šalaginovu. Kopvērtējumā pirms pēdējām sacensībām līderis pagaidām ir Andris Šalaginovs. Veiksmīgi nobraukta Lukstu gonka otrajā vietā ļauj atrasties Stefanam Borozkinam, uz trešo vietu „nobīdot” Jāni Kivlinieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Latgales kausa 2015 Ērgļiem arī ir noticis pirmspēdējais lidojums. „Mazo” klasē Lukstos nepārspēta palika kaimiņu igauņu ekipāža, kas neatlaidīgi cīnās par uzvarētāju titulu sezonā – Toomas Land un Karlis Land. Otrie – Vadims Seleckis un Sanita Selecka.  Trešo vietu Lukstos izcīnīja Tony Zeiger ar stūrmani Raul Lukk – arī kaimiņi. Pirms pēdējām sacensībām Rugājos kopvērtējums šāds – pagaidām Toomas Land un Karlis Land pirmie. Ko darīs Vadims Seleckis ar Sanitu Selecku Rugājos? Šobrīd viņi ir otrie, taču ar ļoti labām izredzēm veikt korekcijas, uzvarētāju titulu paturēt mājās un neatdot kaimiņiem igauņiem. Uz trešo pozīciju ir devies ir smagākās labās kājas īpašnieks  Valdis Madernieks ar ātrāko skrējēju Jāni Vētru. „Lielo” klasē Lukstos pirmie ir APE Team – Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš, aiz sevis atstājot Ivanu Bergmani un Nikolaju Majestroviču – rūdītus Trofi reidu braucējus. Trešais Kārlis Birznieks ar Valdi Ločmeli. Kopvērtējuma līderi šobrīd ir APE Team ekipāža Mairis Jurka, Mārtiņš Apsītis un Edgars Ozoliņš, uz otro pozīciju pavirzot komandas biedrus Ģirtu Gailīti ar Edgaru Miķelsonu. Trešajā vietā, labi nobraucot Lukstu sacensības, Kārlis Birznieks ar Valdi Ločmeli.

Līdz Rugāju Trophy v2 atlicis mazāk, kā mēnesis!!! Varbūt, ka pa šo laiku radīsies iespēja izbaudīt vasaru, atpūsties un arī atjaunot resursus cīņai par uzvarām? Lai izdodas!!!

  4 Responses to “Signāls EM Luksti trophy 2015 aizvadīts”

  1. Paldies organizatoriem par foršo gonku!

  2. Gonka nebija nekāda vaina!
    Krišjāni, pēc kādiem kritērijiem ir noteikts ātrākais skrējējs un kam smagākā kāja? Bija kāds konkurss? Sacensībās uz vietas skatoties stūrmaņus darbībā, 90% stūrmaņi bija daudz ātrāki, kā “ātrākais skrējējs” 😀 Bet tas tāds sīkums, lai jau pagozējas slavas saulītē 😀 😀

    • Labākais stūrmanis – sēž purva malā, labākais hokejists – sēž tribīnēs, utt.

    • Tā bija tikai daļa no metaforiskās līrikas, ļoti atvainojos, ja aizskāru kādu vai kādu nepietiekami izcēlu. Mēģināšu laboties un rūpīgāk novērot un novērtēt.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)