Sep 112011
 

REZULTATI

Aizvadīts Latvijas Trofi reidu čempionāta piektais posms GoExpedition Trophy 2011, kas norisinājās Madonas novadā. Uz šī gada pēdējo posmu Latvijas teritorijā bija pulcējies prāvs dalībnieku skaits – 68 tehnikas vienības sešās automašīnu kategorijās un divās ATV kategorijās. Sacensību dalībnieku skaitu kuplināja arī viesi no Igaunijas un Lietuvas. Kā īpašie viesi sacensībās piedalījās traktori un dāmas, kas piedalījās ATV braucienā.

Prestižajā TR3 kategorijā diezgan pārliecinošu pirmo vietu izcīnīja Vilnis un Aigars Zeizas no Dagdas, kas šogad pārstāv 4×4 komandu meži.lv. Madonas stāvie uzkalniņi bija ļoti labs treniņš Zeizu ekipāžai pirms došanās uz Ukrainā, Karpatos notiekošo Ukrainas un Krievijas kausa posmu. Ļoti sīvā cīņā līdz pat pēdējiem metriem, otro vietu tomēr izdevās izcīnīt Normundam Bačinskim un Viktoram Pohomovam. Iegūt godalgoto vietu netraucēja pat cīņas karstumā pazaudētās durvis. Bet trešā vieta Latvijas čempionāta kopvērtējuma līderim – Igaunijas pārstāvim Tarvo Klasimae ar stūrmani Ivar Praks.

Nokārtot formalitātes TR1 kategorijā bija ieradusies ekipāža no Igaunijas Rene Derrik ar stūrmani Priit Kasesal. Šoreiz gan neizdevās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet ar izcīnīto otro vietu pietika, lai priekšlaicīgi nodrošinātu Latvijas čempiona titulu. Uzvaru sīvā cīņā ar Igaunijas pārstāvi izcīnīja kopvērtējuma vicelīderis Alvis Pētersons ar stūrmani Aigaru Motivānu, savukārt pirmais goda pjedestāls TR1 kategorijā jaunpienācējam Dzintaram Urniežum ar stūrmaņiem Induli Pakalnīti un Edgaru Bērziņu, kas sacensībām sagatavojuši Suzuki Samurai automašīnu.

Visasākā cīņa jau visas sezonas garumā notiek OPEN kategorijā un arī šis posms nebija izņēmums. Uz starta OPEN kategorijā stājās 8 automašīnas, no kurām sešas vēl saglabā izredzes pacīnīties par vietu uz Latvijas čempionāta goda pjedestāla. Šajā reizē jau Igaunijā labi iesākto tradīciju turpināja Armands Apsītis, Agnis Asmis, Jurģis Vilcāns , kuriem tā ir ne tikai pirmā uzvara Latvijas čempionāta posmos karjerā, bet arī pirmais pjedestāls karjerā.  Šoreiz otrā vieta Jelgavniekiem Intam Freibergam  ar stūrmani Aldi Beķeri, kas pārstāv komandu Novators. Trešo vietu šoreiz izcīnīja 4×4 komandas meži.lv pārstāvji Arnis Namajuns ar stūrmani Mārtiņu Seržantu. Arī komandu ieskaitē šoreiz labākie izrādījās tieši 4×4 komanda meži.lv .

ATV sporta kategorijā 1. Vieta Liepājniekiem Jānim Siliņam un Raimondam Jonaitim, bet ATV dubļu ērgļa ieskaitē pirmo vietu šoreiz izcīnīja Jānis Auziņš. Mazā dubļu ērgļa uzvara šoreiz Vadimam Seleckim ar Jurģi Reitumu, bet lielā ērgļa – Guntim Nadļonokam ar Ģirtu Leimani. Tūrisma kausa izcīņā šoreiz ātrākie un attapīgākie Heinrihs Janovskis ar stūrmaņiem Initu Janovsku, un Aivi Karlsbergu.

Pēdējais Latvijas čempionāta posms notiks jau 1-2 oktobrī Lietuvā, Ignalīnas apkaimē „Gladiatoriai 4×4”, kas vienlaicīgi būs arī NEZ 4×4 čempionāta otrais posms.

Krišjānis Vīdušs

Latvijas automobiļu federācijas

Trofi reidu komisija

  One Response to “Madonas dubļi izmalti”

  1. Kad tiks publicēti oficiālie rezultāti?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)