May 022011
 

Ilze Aperāne, www.4x4sport.lv

Nu ko, līdz Latvijas Trofi reidu Čempionāta 2.posmam “Stiga Trophy 2011” atlikušas vairs tikai pāris dienas, tāpēc mēs, organizatoru komanda, esam nolēmuši atklāt dažas kārtis un pastāstīt sīkāk par to, kas sagaida Tūrisma klases dalībniekus vienā no gada grandiozākajiem 4×4 autosporta pasākumiem.

 

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā Tūrisma klase ar savu kompakto un daudziem braucējiem simpatizējošo formātu, proti, bezceļu sacensības bez liekas mašīnas laušanas, tomēr ar zināmu piedzīvojuma devu, ir iemantojusi lielu popularitāti, esam sapratuši, ka šis ir īstais laiks, lai šo ieskaites klasi vestu tautās. Tātad, jums visiem tiks dots kopējs starts ar sporta ieskaites mašīnām Trapenes centrā – lieliska iespēja pareklamēt sevi, savas spējas un prasmes, kā arī savu auto visiem klātesošajiem, uz starta estakādes papļāpājot ar spēkavīru Raimondu Bergmani pirms došanās pārbaudījumos.

Bet pēc estakādes – jokus pie malas un sākas nopietna sacensība! Kā jau ierasts, arī šoreiz organizatori ir pieturējušies pie divu veidu pārbaudījumiem – orientēšanās zonas un triāla karjerā. Orientēšanās zonā tūristus sagaidīs pavasara saulītē pažuvušas stigas, kas mīsies ar mitrām un dažviet pielijušām risēm Trapenes mežos, kā arī esam parūpējušies par tādiem pārbaudījumiem kā šauru tiltiņu un grāvju ar baļķu pāreju pievarēšanu.

Lai katrs dalībnieks objektīvi novērtētu savas spējas un prasmes, orientēšanās pa Alūksnes puses mežiem un neceļiem tiks iedalīta trīs punktu sistēmā – pieaugot ciparam pie orientiera, pieaugs grūtības pakāpe ar kādu tas sasniedzams, tā kā katra paša ziņā, cik dziļi brist purvā un slapināt kājas. 🙂 Orientēšanās zona tiks sadalīta divās daļās – rīta pusē un vakarā, bet tas nenozīmē, ka pa dienas vidu varēs atslābt – ekipāžām būs jādodas uz Trapenes karjeru, kur daudzu skatītāju un pasākuma vadītāja Raimonda Bergmaņa pavadībā būs jāveic vairāki iebraucieni pēc noteikta laika, ko dos sacensību tiesneši. Šeit svarīgi atcerēties, ka karjera būs pārbaudījums pilota veiklībai un spējai pārvaldīt savu auto, nevis stūrmaņa prasmei vilkt vinču.

Pēc labi padarīta darba var arī labi atpūsties – Tūrisma klases varoņi – laimīgie sacensību uzvarētāji tiks apbalvoti jau sestdienas vakarā, balvās saņemot dāvanas no mūsu atbalstītājiem – STIGA, 4X4SHOP.LV, FN SERVISS, VALMIERMUIŽAS ALUS, RED BULL, kā arī citas organizatoru sarūpētās balvas.

Tiekamies jau pavisam drīz – Trapenē!

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)