Aug 252017
 
 • Ikgadējie bezceļu braukšanas svētki ir klāt – 23.septembrī Ērgļos atkal pulcēsies visi tie, kuriem 4×4 piedziņa ir izklaide, sports un, iespējams, arī dzīvesveids! “Ērgļu Izaicinājums 2017” būs svētki savās labākajās tradīcijās: “4×4 Centrs” sagatavots lielisks bezceļu piedzīvojums un svētku sajūta, sākot ar ierašanās brīdi rītā un beidzot ar apbalvošanu un svētku torti dienas noslēgumā! Ikviens ir laipni gaidīts gada lielākajā 4×4 pasākumā Latvijā!

Pieteikšanās – saite

Nolikums – saite

 • Svarīgākais par “Ērgļu Izaicinājumu 2017”

  “Ērgļu Izaicinājumā” ir iespēja piedalīties ar jebkādu pilnpiedziņas auto un moto tehniku – vieglo automašīnu vai kvadriciklu un, atkarībā no noskaņojuma un pieredzes, izvēlēties sev piemērotāko dalību svētkos kādā no piecām dalībnieku grupām – ATV, „4×4 GeoFind”, „Ekspedīcija”, „Izaicinājums” un “Sports”. Savukārt „4×4 Centrs” ikvienai dalībnieku grupai parūpēsies par kvalitatīvu bezceļu un interesantiem uzdevumiem! Turklāt, 2017.gads ir savā ziņā īpašs – pirmās 4×4 automašīnu sacensības Ērgļu apkārtnē notika 1997. gadā, tieši 20 gadus atpakaļ!
  Tāpat kā pagājušajā gadā, centīsimies ikvienu dalībnieku iepriecināt ar kādu dāvanu vai piemiņas lietu, bet kopējais pasākuma balvu fonds pārsniegs 1500 eiro!

  Bezceļu braukšanas svētki “Ērgļu Izaicinājums 2017” programma

  Pasākumā ikvienam iespējams piedalīties vienā no piecām dalībnieku grupām:

   • Grupa ATV. Ar kvadriciklu. Brauciens notiek tūrisma režīmā, kopīgā grupā, pa ainavisku un šķēršļiem bagātu maršrutu. Braucienu vadīs Agris Jansons – auto un moto sportists, ar vairāk kā 20 gadu pieredzi bezceļu braukšanā, kura azarts, braukšanas tehnika un attieksme pret bezceļu un cilvēkiem spēj aizraut ikvienu!
   • Grupa 4x4GeoFind. Ideāls brauciens ar standarta 4×4 transporta līdzekļiem (arī SUV), lai baudītu Ērgļu apkārtnes skaistās ainavas, iepazītu parastos ceļvežos neatzīmētas, interesantus objektus, vietām baudītu mašīnu saudzējošu bezceļu un meklētu 4×4 GeoFind kontrolpunktus, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Papildus iespējama arī kāda smuka leģenda un citi uzdevumi komandas un piedzīvojumu gara stiprināšanai. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Šīs nav sacensības, bet “4×4 Centrs” patur tiesības noslēgumā pasniegt arī kādu balvu! Vairāk par 4x4GeoFind ideju šeit!
   • Grupa Ekspedīcija. Ar “viegli” sagatavotu apvidus automašīnu – vinča un/vai dubļu riepas obligātas. Pārsvarā brauciens notiek kopīgā grupā un kopīgi tiek pārvarēti bezceļu posmi ar dažādiem šķēršļiem. Iespējams, būs arī individuāli veicams leģendas posms, kurā nepieciešams līdzbraucēja-stūrmaņa darbs! Braucienu vadīs Edvīns Bauers – bezceļa pasākumu organizators kopš 1997. gada. Ja dalībnieku auto skaits pārsniegs 15, tad dalībnieki tiks dalīti divās grupās, un otru grupu vadīs ne mazāk pieredzējušais bezceļu braucējs, “4×4 Centrs” pārstāvis Gabriels Žīgurs.
   • Grupa Izaicinājums. Vispopulārākā dalībnieku grupa, jo īstie bezceļu piedzīvojumi notiek tieši šeit! Šie dalībnieki piedalās tūrisma sacensības „Ērgļu izaicinājums 2017“ ar bezceļu braukšanai sagatavotu automašīnu, kurai obligāts aprīkojums ir vinča! Maksimāli pieļaujamais riepu izmērs 35’’ (860 mm) . Šajā automašīnu grupā katrai ekipāžai individuāli būs jāpierāda savas spējas orientēties, braukt pēc leģendas un domāt kā „izdzīvot“ Ērgļu apkārtnes kalnos, purvos, ūdeņos un mālos. Sasniegto kontrolpunktu fiksēšanai nepieciešams būs fotoaparāts. Pirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti!
   • Grupa Sports. Latvijas Trofi-reidu čempionāta Tūrisma kausa izcīņas 5.posms. Dalība šajās sacensībās noris saskaņā ar Tūrisma kausa nolikumiem (skatīt www.trofi.lv). 5.posma Nolikums pieejams arī šeit.

  Pasākuma norises laiki un vieta

  Pasākuma Bāzes vieta (sākums un noslēgums) – viesnīca „Ērgļi” Ērgļos (www.erglihotel.lv), GPS koordinātes: N 56 54,037/ E 25 37,652. Šeit arī iespējams paēst un ērti pārnakšņot, ja ir vēlēšanās.

   • 8:30 – 9:30 Tikšanās un reģistrācija dalībniekiem ar kvadricikliem.
   • 9:00 – 10:30 Tikšanās un reģistrācija dalībniekiem ar automašīnām.
   • 10:30 Dalībnieku sapulce, brauciena sākums kvadricikliem.
   • 11:00 Dalībnieku sapulce, brauciena/sacensību starts sākums automašīnām.
   • 19:00 Brauciena finišs kvadricikliem. Pirts.
   • 19:30 Brauciena finišs automašīnām. Pirts.
   • no 19:30 Vakariņas.
   • 20:00
   • 21:30 Rezultātu paziņošana grupām „Izaicinājums” un “Sports”, uzvarētāju apbalvošana. Vērtīgās balvas izloze visiem klātesošajiem.
   • 21:45 Svētku torte no biedrības “4×4 Centrs”!

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)