Sep 162013
 

Čempionāts ir beidzies! Lai dzīvo čempioni!

Jau tradicionāli Latvijas trofi reidu čempionāta medaļas izšķirošajā posmā tiek dalītas neitrālā teritorijā – Lietuvā. Piedevām tas vienlaicīgi ir arī NEZ 4×4 čempionāta posms, kas nozīmē arī labāko Igaunijas sportistu klātbūtni. Tātad lielākā iespējamā konkurence, augstākās likmes un maksimālais prestižs uzvarētājiem. Pasākums saucas „4×4 Gladiatorai 2013”, kas kā jau parasti notiek nedaudz uz dienvidiem no Daugavpils un Ignalinas, Baltkrievijas pierobežā.

Piecos pašmāju posmos neviens nav gribējis piekāpties un līderu rezultāti bija blīvākie kādi vien iespējami. TR1 jeb standarta automobiļu klasē, kas patiesībā nozīmē vienkāršu Suzuki Samurai vai Toyota LC70, aprīkotu ar dubļu riepām un elektrisko vinču, abiem līderiem, atmetot nost sliktāko posma rezultātu, bija pilnīgi vienāds punktu skaits. Neatkarīgi no pārējo dalībnieku rezultātiem, viņi sacentās tikai savā starpā un jautājums bija – kurš kļūs par čempionu – Pahomova vai Urniežus vadītā ekipāža.

Urniezus                                                  177                                                              155

Open kategorija, kas ir brīva kompilācija no labākajiem apvidus automobiļu mezgliem, visiem trim līderiem rezultāti bija četru punktu robežās. Tā kā mazāk par deviņiem izcīnīt nav iespējams, tad te sacensības sākās tik pat kā no baltas lapas. Bet ne pilnīgi baltas. Roze un Apsītis jau bija paspējuši turnīra tabulā ierakstīt pa nullītei un tātad viņiem nebija ko zaudēt. Savukārt Namajunam līdz šim sliktākais posma rezultāts bija 19 punkti un tas nozīmē, ka viņam nepietika vienkārši uzvarēt abus konkurentus, bet vajadzēja lai starp viņu un pretiniekiem iespraucas Savostins vai Stepanovs. Tāda sarežģīta matemātika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                        OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                           401

Sacensības sākās piektdienā, 13. datumā ar parādi Švenčionys centrā. Tālāk sportisti devās uz pamestu grants karjeru piepilsētā, lai veiktu sacensību prologu un noteiktu starta secību sestdienas pārbaudījumiem. Pēc būtības tāds mazs džipu sprintiņš. Par spīti ļaunu vēstošajam datumam, viss notika bez īpašiem starpgadījumiem un tie skatītāji, kas gaidīja efektīgus kūleņus un gladiatoru asinis, palika tukšā.

Sestdien sakarsušās emocijas dzesēja rudenīgs smidzinātājs un sportistiem bija jāveic vairākas papildsacensības visdažādākajos apstākļos. No brauciena stāvos pauguros, pa tādiem kā „amerikāņu kalniņiem”, līdz orientēšanās zonai dziļā purvā, ko paši organizatori sauca par biļeti vienā virzienā, jo bija pamats bažām, ka vairums dalībnieku te arī beigs sacensības. Bet saprāts guva virsroku, un tie kam pietrūka motivācijas vai spēka, piesardzīgi izlaida grūtākās vietas, savukārt līderu meistarība tika pārbaudīta pilnā apmērā vai nedaudz virs tā.

TR1 klasē nelaikā sāka niķoties Pahomova vadītā Suzuki Jimny sajūgs un tas ļāva Urniežus ekipāžai jau sestdien iekrāt ievērojamu pārsvaru. Svētdienas pārbaudījumi vairs nemainīja lietu kārtību un par šī gada Latvijas čempioniem kļuva Dzintars Urniežus, Indulis Pakalnītis un Jānis Kancāns. Otrajā vietā Viktors Pahomovs un Nikolajs Stahanovs, trešie Alvis Pētersons un Aigars Motivāns.

Kā jau tas tehniskajos sporta veidos reizēm gadās arī Open kategorijā svarīgu lomu spēlēja „labā feja”, kas iznīcināja kādu „pilnīgi nesalaužamu”, bet lauka apstākļos neaizvietojamu detaļu. Tā arī šoreiz jau sestdienas rītā Rozes ekipāža palika bez vinčas. Bet trofi reidu dubļu raķete bez vinčas ir kā putns bez spārniem. Cīņa par čempiona titulu bija jāatliek uz citu gadu. Tikmēr neapturams bija Apsīša Nissan Patrol. Sestdien viņi uzvarēja visās papildsacensībās un svētdien varēja relaksēti vērot cīņu par atlikušajām vietām uz goda pjedestāla. Svētdien uzvarēja Arnis Namajuns ar Gati Vidiņu, bet sacensību kopvērtējumā viņiem pietrūka mikroskopiski 0,2 punkti līdz otrās vietas ieguvējiem Andrejam Savostinam un Romānam Jermolajevam. Tā par Latvijas čempioniem Open kategorijā 2013. gadā kļuva Armands Apsītis, Agnis Asmis un Jurģis Vilcāns. Otrie Arnis Namajuns un Mārtiņš Seržants, trešie Ivars Roze un Mareks Lasmanis.

Trofi reidos ir atlicis sadalīt vēl vienu medaļu komplektu – NEZ 4×4 čempionātā. Pēc uzvaras Stiga trophy šoreiz lielmeistars Vilnis Zeiza tikai otrais. TR3 skarbajos apstākļos mēģināt iztikt ar vienu vienīgu vienkāršu elektrisko vinčiņu – kas tas ir – smalks aprēķins vai ģēnija untums? To mēs redzēsim sezonas izskaņā. Laiku pa laikam vinčas resursa tomēr nepietiek līdz sacensību beigām. Un tā arī šoreiz svētdienas papildsacensībās uzvaru izrāva Igaunijas ekipāža Tarvo Klaasimäe vadībā. Trešie lietuvieši Arunas un Edgaras Simanavičius. Ceturtie Andrejs Tračs un Raivis Kalniņš, kas kopvērtējumā viņiem dod trešo vietu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pēdējais posms notiks novembra vidū Igaunijā. Arī pārējās kategorijās līderi ir Latvijas čempioni. Turēsim īkšķus par mūsējiem!  Sekojiet informācijai www.trofi.lv un www.4x4sport.lv.

Tūrisma kausa izcīņā visu sezonu goda pjedestāla augšējos pakāpienus uz maiņām aizņēma Inta Freiberga un Aigara Mizgas vadītās ekipāžas. Kopvērtējumā abas atradās cieši līdzās un pārējiem neaizsniedzamas. Tā nu arī šeit viss izšķīrās pēdējā posmā. Sīvā cīņā gan sacensībās, gan gada kopvērtējumā uzvarēja Ints Freibergs un Aldis Beķeris.

Indulis Vīdušs

LAF trofi reidu komisijas vadītājs

P.S. Attēlos redzamās situācijas nav speciāli inscenētas un nenozīmē nelaimes gadījumus. Tie ir trofi reidos ikdienišķi sacensību apstākļi.

  One Response to “Čempionāts ir beidzies! Lai dzīvo čempioni!”

  1. A kad būs redzami rezultāti?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)