Apr 192012
 

Katru gadu latvieši pavasari gaida ar lielu nepacietību, tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, jau droši vien pirmo silto dienu un pirmo sniegpulkstenīšu dēļ, un, protams, arī pirmo pavasara vēstnešu – meiteņu minisvārkos – dēļ. Bet tie nav vienīgie iemesli, pavasaris nāk arī ar lielo hokeju un šogad arī ar lielo Trofiju. Šis pavasaris autosporta un it īpaši trofi reidu cienītājiem nāk ar spraigām sacensībām. Pirmo reizi kopš leģendārajiem Ladogas masveida iekarojumiem divtūkstošo gadu pirmajā pusē, kad ar patīkamu regularitāti Latvijas Trofi reidu pārstāvji kāpa uz Latdoga Trophy goda pjedestāla, krietns latviešu desants pako somas, lai stātos pretī jaunam Trofi reida izaicinājumam. Kopš Ladogas ziedu laikiem daudz ūdeņu aiztecējuši un Ladoga no smaga bezceļu un iekšējo orgānu pārbaudījuma kļuvusi par pompozu izklaides pasākumu. Iespējams, tieši tāpēc latvju bāleliņu ceļš šoreiz ved uz Rietumiem, precīzāk, uz Pomerāniju, Polijā, kur norisināsies MAGAM TROPHY 2012.

Sacensību organizatori ir labos draugos ar slavenā Rainforest chalenge veidotājiem Malaizijā. Smēlušies iedvesmu šajā īpaši grūtajā bezceļu pārbaudījumā, organizatori jau kopš 2001. gada rīko MAGAM Trophy, kas parasti pulcē dalībniekus ne tikai no Polijas, bet ari citām Eiropas valstīm. Ne velti sacensības tiek raksturotas kā „vinču cīņas”; veicamie uzdevumi ir patiesi smagi un tiek pārbaudīta ne vien ekipāžas braukšanas māka, bet arī citas automašīnas pārvietošanas prasmes. Organizatori garantē, ka trasi nav iespējams veikt nepielietojot vinču. Sacensības norisinās kā piecu dienu maratons ar vismaz diviem speciālajiem posmiem katru dienu un, kā jau tas maratonos pieklājas, svarīgi ir sadalīt spēkus visām dienām.

Sacensībām pieteiktas 55 ekipāžas Extreme klasē un 14 ekipāžas Adventure klasē. Šeit uzreiz jāatzīmē, ka šajās sacensībās automašīnas tiek dalītas pēc vienkārša principa: elektriskā vinča – Adventure, pārējie – Extreme. Adventure klasē  Latviju pārstāvēs Arnis Namajuns ar Mārtiņu Seržantu no komandas 4x4meži.lv. Savukārt Extreme kategorijā Latviju pārstāvēs Ints Freibergs ar Aldi Beķeri no komandas NOVATORS, Vilnis Zeiza un Aigars Zeiza no komandas 4x4meži.lv, kā arī Nikolajs Boicovs ar Nilu Bernānu, Armands Apsītis ar Agni Asmi kā arī bezceļa leģendas Edvīns Vansovičs ar stūrmani Artūru Melni. Sacensībās dalību pieteikušas ekipāžas arī no Vācijas un Zviedrijas, kā arī, protams, no Polijas.

Uz Poliju plāno doties arī krietns atbalstītāju pulciņš. Ja nu vēl nav plānu maija pirmajai nedēļai, tad, pa ceļam uz Pasaules Hokeja čempionātu Somijā un Zviedrijā, droši varat iegriezties MAGAM Trophy Polijā, lai redzētu dzīvē vienu no šībrīža smagākajiem trofi reidiem Rietumeiropā un Latvijas Trofi reida eliti darbībā. Ja tomēr nav plāns pašam doties uz Poliju, pavisam noteikti publicēsim jaunāko informāciju par pasākuma norisi un mūsu sportistu sekmēm Polijā.

 

Latvijas Automobiļu federācijas

Trofi reidu komisijas priekšsēdētājs

Krišjānis Vīdušs

  One Response to “Latviešu desants Polijā”

  1. Kas tad gatavojas skatīties Magam? Arī man tāda doma ir, jo Krimas ekspedīcija pārcēlās uz jūniju

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)