Oct 022011
 

REZULTĀTI

Ar spraigām sacensībām „Gladiatoriai 4×4” Lietuvā noslēdzies Trofi reidu čempionāts un noskaidroti čempioni trīs automašīnu klasēs un kvadriciklu kategorijā, kā arī noskaidroti tūrisma kausa izcīņas uzvarētāji. Noteikti arī Dubļu ērgļa titula izcīņas ieguvēji mazā, lielā un ATV ērgļa kategorijā.

Latvijas čempionāta izbraukuma posmam sacensību norises vieta jau otro gadu ir Svencionu rajons Lietuvā un sacensības Gladiatoriai 4×4. Jau ierasts, ka šis izbraukuma posms ir ne tikai Latvijas un Lietuvas trofi reidu čempionāta posms, bet arī NEZ 4×4 čempionāta posms. Ja Latvijas čempionātā šis bija izšķirošais posms, tad NEZ čempionātā vēl atlikušas sacensības novembra otrajā pusē, kas norisināsies Igaunijā.

Uz šīm sacensībām pulcējās gandrīz 70 tehnikas vienības no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. TR1 kategorijā jau pirms šī posma bija skaidrs, ka Igaunijas pārstāvim Rene Derrikam un Priitam Kaseslau Latvijas čempionu godu vairs neatņemt, taču tas nebija par iemeslu igauņu dubļu raķetēm samazināt ātrumu un arī šajā posmā pārliecinoša uzvara,  uzrādot labāko rezultātu orientēšanās zonā, bet dubļu aplī trešo labāko laiku. Komandas Mudaraket pārstāvji  ir ne vien spēcīgākie Latvijā, bet arī pārliecinoši līderi NEZ 4×4 čempionātā, Igaunijas trofi reidu čempionātā, Somijas Trofi reidu kausa izcīņā, kā arī uzvarētāji Lietuvas trofi reidu čempionātā. Otro un trešo vietu sacensībās ieņēma attiecīgi pagājušā gada NEZ čempionāta medaļnieku Tomasa Karpa (Igaunija) un Rokas Danileviča (Lietuva) ekipāžas. Labākā Latvijas ekipāža šoreiz ceturtajā vietā – 4×4 meži.lv komandas pārstāvis  Guntis Lukševics, kas, par nepilnu minūti dubļu apļos apsteidzot piektās vietas ieguvēju Alvi Pētersonu, ieguva ne vien augstāku vietu šajās sacensībās, bet arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, atstājot bronzu Pētersonam.

Spēcīgajā OPEN kategorijā 4x4shop.lv komandas pārstāvjus Jāni Siliņu ar stūrmani Arni Pušu no čempionāta kopvērtējuma augstākā pakāpiena konkurenti varēja izstumt tikai teorētiski. Iespējams tieši tāpēc šoreiz Silņam tikai piektā vieta. Pēdējā laikā neapturamā ekipāža Armands Apsītis, Agnis Asmis un Jurģis Vilcāns arī šoreiz pierādīja, ka ir uzlekusi jauna zvaigzne Baltijas trofi reida debesīs – uzvaras pēdējās trīs sacensībās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar to gan šoreiz nepietika, lai izcīnītu godalgotu vietu arī sezonas kopvērtējumā (līdz tam pietrūka 9 punktu). Trešo vietu sacensībās un arī sezonas kopvērtējumā izcīnīja Ints Freibergs ar Aldi Beķeri, kas pārstāv komandu Novators, bet otrie šoreiz otra komandas 4x4shop.lv pārstāvji Aigars Mizga, kam šajā sacensībā par stūrmani brauca Ints Marcinkēvičs. Arī Aigaram otrā vieta ne tikai sacensībās, bet arī sezonas kopvērtējumā.

TR3 kategorijā šoreiz uz starta 11 automašīnas! Sacensību organizators arī šī gada sacīkstē bija iekļāvis to daļu no orientēšanās zonas, kur pagājušajā sezonā Vilnis Zeiza izmazgāja automašīnas salonu līdz pat jumtam. Šoreiz Vilnis stājās uz Gladiatoriai 4×4 starta tikai nedēļu pēc uzvaras Ukrainas čempionāta posmā „Gorgan Trophy” Karpatu kalnos. Arī Lietuvā Vilni un Aigarus Zeizas pārspēt nevienam neizdevās. Vistuvāk viņiem pietuvojās šī gada jaunais Latvijas čempions Tarvo Klasimae ar stūrmani Ivar Praks no Igaunijas, pat neskatoties uz to, ka viltīgos purva punktus Igaunijas pārstāvji bija nolēmuši neņemt. Trešo vietu izcīnīja labākie Lietuvas pārstāvji TR3 kategorijā – Baltexim komandas braucēji Ričardas Malaiška ar stūrmani Darius Meleška. Viņi savu trešo vietu kaldināja ar ļoti pārliecinošu sniegumu dubļu aplī, izcīnot augstāko iespējamo vietu, kādu var iegūt šajā kategorijā, ja vien tevi nesauc Vilnis Zeiza. Latvijas čempionāta otro vietu šogad izcīnījis Normunds Bačinskis ar stūrmani Viktoru Pahomovu. Tam pietika arī ar ceturto vietu sacensībās un ropažniekiem līdz ar to uzlabots pagājušā gada sasniegums – bronza Latvijas čempionātā. Savukārt šogad bronzu Latvijas čempionātā noturēja Novatora  pārstāvji  Vladislavs Bergmanis ar stūrmani Dmitriju Savicki, kas kopā ar komandu NOVATORS tikai pagājušajā nedēļā atgriezās no tradicionālajām un leģendārajām sacensībām Vepskij Ļes, kas norisinās Krievijā. Ekipāžai Vladislavs Bergmanis, Dmitrijs Savickis, Ints Freibergs, Aldis Beķeris otrā vieta, bet Intam Marcinkēvičam, Aigaram Mizgam, Esmeraldai Freibergai, Sindijai Beķerei trešā vieta kategorijā Grand-Tourism.

Latvijas Trofi reidu tūrisma kausā jau iepriekš nodrošināto uzvaru tikai nostiprināja Vilmāra Zvaigznes ekipāža, tāpat kā otrajā vietā Sergejs Iskrovs ar savu stūrmaņu brigādi, bet trešā Jura Ločemļa pilotētā ekipāža. Dubļu ērgļa titula tīkotājiem arī šajās sacensībās bija sarūpēts dubļu cīņas aplis, kas nesa sacensību goda nosaukumu Gladiatoriai 4×4. Mazo ērgļu kategorijā uz sacensībām nebija ieradies jaunais titula ieguvējs, kas savu titulu nodrošināja jau iepriekšējā posmā – Vadims Seleckis un Jurģis Rietums, bet Romāns Jermolājevs  ar Gati Vidiņu izcīnīja uzvaru nostiprinot arī otro vietu titula izcīņas kopvērtējumā, bet trešā vieta šogad pagājušā gada mazajam ērglim Mairim Jurkam no Apes. Lielā Ērgļa titula izcīņā rēzeknieši Dimitrijs Kurakins, Andrejs Reiniks un Andris Ozišs pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu gan sacensībās, gan gada kopvērtējumā, apsteidzot Andri Vildi un Guntaru Tomonoviču. Bet trešie – šoreiz nestartējušie – Valdis Ločmelis un Kārlis Birznieks. Savukārt ATV ērgļu klasē uzvaru gada kopvērtējumā izrāva autosporta meistars Jānis Auziņš, par nieka tiesu apsteidzot divus Rēzekniešus – Valdi Vitani un Ilmāru Muižnieku.

Lai arī Latvijas čempionāts jau noslēdzies, tomēr sezona noslēgsies vien 18. novembrī  Narvā, Igaunijā ar Avo Sults Memorial sacensībām, kas būs gan Igaunijas kausa izcīņas posms, gan arī NEZ 4×4 Championship noslēdzošais posms.

 

Latvijas Automobiļu federācijas

Trofi reidu komisijas priekšsēdētājs

Krišjānis Vīdušs

  6 Responses to “Noslēdzies Latvijas Trofi reidu čempionāts”

  1. Super bilde (trešā)!!! :))) Vismaz kāds bija 18. punktu atradis!! :D:D:D

  2. kur info par ATV sport ?????

  3. Šoreiz tāda nebija 🙁 visi brauca dubļu ērgli

  4. nu paga paga Parapupus reali apsteidza Auzinju vinsh tur ir zemak. Jonaitis ar Silinju ir augstak, kapec vispar nav piemineti ???

    • Neuztveriet personīgi, bet pieminēt katru no 9 dažādu kategoriju braucējiem un vēl par katru kaut ko pastāstīt ne vienmēr izdodas. Ja kādam ir vēlme vai iespēja rakstīt par kādu konkrētu kategoriju vai vairākām, laipni lūdzu es labprāt pieņemšu un publicēšu šādus rakstus.

  5. Apskati 4x4sport.lv Intara bildes, kur redzami augstu vietu ieguvēji ārpus trases apbraucam sarežģītākās vietas un kļūs skaidrs. Ar Yuotube ir atrodami video.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)